PL EN DE
herb.png
Hel-poczatek_polski.png
Scena Kulturalna
Czwartek, 11-06-2015 Opublikował/a: Julia Cygan Liczba wyświetleń: 4002
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
grafika

Rozrywka i kultura w najlepszym wydaniu.

Mamy dla Państwa "kulturalną niespodziankę". Burmistrz Helu zdecydował o wynajmie części placu przy ulicy Wiejskiej na dwu miesięczne wydarzenie Scena Kulturalna. Wydarzenie realizowane będzie w lipcu i sierpniu. Negocjacje i sprawy organizacyjne zajęły trochę czasu z korzyściami dla wszystkich zainteresowanych, a w szczególności Mieszkańców Helu, Turystów, Miasta Helu i Sceny Kulturalnej.
------------------------------------

Latem aktywność kulturalna ogranicza się zwykle do książki czytanej na plaży. Nie wynika to z niechęci, ale po prostu braku alternatywy. Ale nie tym razem W wakacje 2015 roku w wybranych nadmorskich kurortach rusza druga edycja Sceny Kulturalnej.

Organizatorzy tegorocznej Sceny Kulturalnej wiedzą, jak połączyć wypoczynek z dobrą zabawą i występami artystycznymi. Okazuje się, że turyści, oprócz słońca, spragnieni są także rozrywki. Scena Kulturalna przygotowała program dopasowany do każdej grupy wiekowej – uwzględnia potrzeby dzieci, ich rodziców, dziadków oraz grup przyjaciół. Specjalne namioty przez dwa miesiące (lipiec-sierpień) będą gościć turystów w siedmiu miejscowościach: Mielnie, Łebie, Jastrzębiej Górze, Władysławowie, Jastarni, Juracie i Helu.
Od tego sezonu Sceny Kulturalne zostały rozszerzone o kino które realizowane jest wspólnie z Multikinem. W kinach Sceny Kulturalnej będzie można obejrzeć ponad 20 tytułów w tym premiery wchodzące w okresie wakacji: Minionki, Terminatora, Ted 2, Randka z Królową, Magic Mike XXL, Mały Książe, Mission Imposible, Barbie 3, Masterminds czy Irrational Men. Wieczorami gości zabawiać będą kabarety, m.in. Ani Mru Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, OTTO, oraz satyrycy, w tym Piotr Bałtroczyk, Andrzej Grabowski i Cezary Pazura.W Scenach Kulturalnych powstaną również księgarnie. Dostępne w nich będzie ponad 500 pozycji książkowych, magazyny kolorowe a także gry edukacyjne dla całej rodziny. Wśród tytułów książkowych znajdą się również napisane przez autorów, z którymi będzie można spotkać się na otwartych niebiletowanych spotkaniach autorskich. A w gronie zaproszonych autorów są podróżnicy, aktorzy, muzycy, a nawet politycy. O swoich książkach opowiedzą m.in. Grażyna Szapołowska, Ryszard Kalisz, Alicja Resich-Modlińska, Hanna Bakuła, Kinga Paruzel, Jacek Bonecki, Jerzy Fedorowicz, Ilona Felicjańska i Nela Mała Reporterka.

Zarówno artyści, jaki i autorzy książek po każdym wydarzeniu będą do dyspozycji publiczności – będzie można z nimi porozmawiać oraz poprosić o autograf czy dedykację.

W Scenach Kulturalnych nie zapominamy o najmłodszych. Dla nich została przygotowana niezwykle bogata oferta: przedstawienia dziecięce, spektakle interaktywne, pokazy iluzjonistyczne i sztuki magicznej oraz poranki filmowe. Codziennie coś się będzie działo, więc nawet podczas niepogody dzieci nie będą się w tym roku nudzić.

Szczegółowy program imprez znajduje się na stronie www.Scenakulturalna.pl oraz w namiotach, w których odbywają się występy. Zapraszamy w lipcu i sierpniu.

Do zobaczenia !

Tomasz Alber
Scena Kulturalna

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się