PL EN DE
herb.png
Hel-poczatek_polski.png
14.06.2015 r. Buchta
Środa, 17-06-2015 Opublikował/a: Julia Cygan Liczba wyświetleń: 2323
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
grafika
Powiązane galerie:
grafika

W dniach 13-4 czerwca 2015 r. odbył się już 15 Festiwal Twórczości Morskiej „BUCHTA”.

Tegoroczna edycja była pełna zabawy, śmiechu, dźwięków śpiewu i instrumentów oraz dobrej dawki harcerskiego ducha. Część konkursowa odbyła się w sobotę o godz. 11:00, tuż po zakwaterowaniu w szkole uczestników przybyłych do nas z Ustki, Rumi, Redy i Helu.

W Jury zasiedli: Cezary Zybała – wokalista „Oddziału Zamkniętego”, Krzysztof Redo – gitarzysta zespołu „The Hell”, Małgorzata Prange – laureatka „Kaszubskiego Idola” oraz Jacek Pawlak – akustyk. Przesłuchania trwały ok. 4 godzin i zaprezentowali się w nich zarówno soliści, duety oraz zespoły wokalne i wokalno –instrumentalne. Kiedy jury udało się na obrady, wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na ognisko z kiełbaskami. Następnie o godz. 18:00 rozpoczęła się gra terenowa podczas której można było zapoznać się z najciekawszymi częściami naszego miasta. Następnego dnia od rana trwały przygotowania do koncertu galowego, który rozpoczął się o godz. 11:00 i zgromadził nie tylko uczestników, ale również zaproszonych gości i wspaniałą widownię, która bawiła się wspólnie z występującymi. Po zaprezentowaniu się wszystkich laureatów festiwalu przyszedł czas na podziękowania oraz rozdanie nagród, po którym każdy z uczestników wyszedł z chociaż drobnym upominkiem. Po ostatnich słowach wieńczących koncert przyszedł czas na krótką prezentację organizatorów – 14 AHDH „Wędrowcy”, którzy wspólnie z innymi uczestnikami zaprezentowali kilka utworów o tematyce harcerskiej, morskiej i helskiej. Po tym krótkim występie Festiwal Twórczości Morskiej „BUCHTA’15” został uznany za zamknięty. Po raz pierwszy w tym roku festiwal objęła patronatem Społeczna Młodzieżowa Rada Miasta Helu, mamy nadzieje, że zaowocuje to stała współpraca i wspólnym tworzeniem „Buchty”.

Dziękujemy za wsparcie i pomoc w realizacji 15 Buchty osobom i organizacjom:

  • Burmistrz Helu – Klemens Adam Kohnke
  • Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - Janusz Stanek
  • Stowarzyszenie „Przyjaciele Helu”
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących – dyr. Irena Sojecka
  • Społeczna Młodzieżowa Rada Miasta Helu
  • Jacek Pawlak
  • 14 AHDH „Wędrowcy”

Mamy nadzieję, że w 2016 roku w/w będą nadal nas wspierać w realizacji festiwalu, zachęcamy też helskie dzieci i młodzież do udziału w naszym konkursie. Buchta daje możliwość zaśpiewania przy mikrofonie na dużej scenie dla szerokiej publiczności swoich ulubionych piosenek.

Do zobaczenia za rok!

Zbigniew Wiekiera, Adrian Kościk.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się