PL EN DE
herb.png
Hel-poczatek_polski.png
Po marzenia na Hel 18-26.08.2015 r.
Środa, 17-06-2015 Opublikował/a: Julia Cygan Liczba wyświetleń: 1974
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
grafika

Nasza wyprawa zacznie się dnia 18.08.2015 r. wejściem na sam szczyt Polskich Tatr. Z 2499m n.p.m. będziemy już mieli z górki więc zostanie nam już tylko dojechać na Hel.
Pierwszym naszym przystankiem został Nowy Targ, nazywany powszechnie stolicą Podhala. Kolejnego dnia zamierzamy nocować w Oświęcimiu, mieście które pokazuje nam jak ważna jest pamięć o historii naszej Ojczyzny.
Kolejnego pięknego poranka odbędzie się walka między nami, a 120 kilometrowym odcinkiem drogi do Częstochowy, gdzie postaramy się przenocować u naszych kolegów po fachu - kadetów Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej.
Po nocy pełnej wymiany doświadczeń udamy się do centralnej Polski, miasta Łodzi, gdzie na pewno przejedziemy po ulicy Piotrkowskiej. Kolejny dzień będzie się wiązał z przebyciem 118 kilometrów do Włocławka. Gdy tylko uda się nam przekroczyć Wisłę po raz pierwszy podczas naszej podróży, kolejną wizytę złożymy w JRG Grudziądz. Czując już zbliżającą się nutkę zapachową jodu popędzimy już prosto do Gdańska.
Nie ma chyba lepszego miejsca na przygotowanie się na wjazd do celu naszej podróży niż miasto gdzie w roku 1980, dzięki „NSZZ Solidarność” zrodziły się nadzieje o wolną i niezależną Polskę.
Ostatnim i za razem najważniejszym etapem w ostatnim dniu naszej podróży będzie dojechanie na Hel i wzięcie udziału we wspólnym świętowaniu osiągnięcia jednego z naszych celów. Mamy nadzieję, że znajdziecie się tam świętując razem z nami. Jesteśmy przekonani, że będziemy świętować nie tylko ukończenie trasy lecz także uzbieranie minimalnej kwoty potrzebnej na leczenie Klaudii.

Planowana podróż w liczbach :
- Łączna długość trasy: ok. 880 km
- Ilość wspomnień: nieskończenie duża
- Czas na siodełku: 50 h
- Ilość pedałowań: wolimy nie wiedzieć
- Liczba dni: 8

NA KAŻDYM ODCINKU TRASY CHCIELIBYŚMY ZAPROSIĆ WAS DO UCZESTNICTWA I PRZEJECHANIA RAZEM Z NAMI. PROSIMY O WCZEŚNIEJSZY KONTAKT W CELU USTALENIA WSPÓLNEGO MIEJSCA STARTU DANEGO DNIA.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się