PL EN DE
herb.png
Hel-poczatek_polski.png
Ultratriathlon komandosów: pokonają trasę z Helu na Rysy - 1 sierpnia 2015
Poniedziałek, 27-07-2015 Opublikował/a: Julia Cygan Liczba wyświetleń: 2661
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
grafika

Najpierw pokonają wpław Zatokę Gdańską, potem pojadą rowerami do Zakopanego , a na końcu wejdą na Rysy. Taka trasę przebędą komandosi ze służb specjalnych, by oddach hołd niezyjącemu dowódcy.

Sześciu doświadczonych komandosów weźmie udział w ultratriathlonie z Helu na... Rysy. To przedstawiciele polskich służb specjalnych oraz Amerykanin z Navy SEALs.

- Najpierw przepłyną Zatokę Gdańską wpław. Potem przesiądą się na rowery i w 3 - 4 dni powinni dotrzeć do Zakopanego. Tam zostawią rowery i wejdą na Rysy. To będzie już koniec tej trasy - mów Dariusz Terlecki, prezes Stowarzyszenia Formoza.

Organizatorzy zapewniają, że ultratriathlon nie jest nastawiony na rywalizację. Chodzi o to, żeby wszyscy komandosi przebyli trasę razem.

- Naszym celem jest przede wszystkim upamiętnienie tragicznie zmarłego dowódcy Wojsk Specjalnych Włodzimierza Potasińskiego. Zginął w katastrofie smoleńskiej - tłumaczy Terlecki.Źródło: TVN24

Przedsięwzięcie to planowane jest do realizacji w terminie 1-6.08.2015 roku i przeprowadzone zostanie w formie Triathlonu przez terytorium Polski. Do udziału w nim zaproszonych zostało sześciu żołnierzy, po jednym z każdej jednostki specjalnej: Formoza, Grom, JW Komandosów, Nil, Agat i US Navy SEALs.

Rozpoczęcie pierwszego etapu będzie miało miejsce w dniu 1.08.2015 roku na plaży w Helu i polegać będzie na przepłynięciu Zatoki Gdańskiej, tj. około 18 km w piankach i osprzęcie ABC do plaży w Gdyni. Następnie rozpocznie się jazda rowerem na trasie z Gdyni do Morskiego Oka w Zakopanem. Kolejny etap to wejście na Rysy, który planowany jest do przeprowadzenia w dniu 06.08.2015 roku. Finalnym elementem, po zakończeniu Triathlonu, ma być ceremonia odsłonięcia pamiątkowej tablicy - miejsce i data w trakcie uzgodnień.

08.00 – Delegacja KRS FORMOZA i reprezentacja Ultratriathlonu złoży wiązankę na grobie żołnierza AK mjr dr Wacława Czyszka na cmentarzu w Helu.
09.00 –  Rozpoczęcie etapu wodnego - przepłynięcie wpław z plaży w Helu do plaży miejskiej w Gdyni.
16.00 – 20.00 – Spotkanie zaproszonych gości na uroczystym bankiecie w Gdyni.
18.00 –  Zakończenie etapu wodnego – przywitanie reprezentacji.
19.00 –  Rozpoczęcie pierwszego etapu rowerowego do m. Różany (planowany przejazd Ministra Sportu i Turystyki wraz z uczestnikami Ultratriathlonu).
21.00 –  Zakończenie pierwszego etapu rowerowego w pensjonacie „U kolarza”.

Źródło: KRS FORMOZA

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się