PL EN DE
herb.png
Hel-poczatek_polski.png
Relacja z 4 edycji Posprzątaj Swój Cypel
Środa, 14-10-2015 Opublikował/a: Julia Cygan Liczba wyświetleń: 2077
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
grafika

Zasada jest prosta: bierzesz worek i rękawiczki, zbierasz śmieci z lasu czy z plaży, pełny worek wymieniasz na wege bułę. I tak w sobotę 10 października Stowarzyszenie ALTERNATYWNY CYPEL już po raz czwarty zachęcało do udziału w akcji Posprzątaj Swój Cypel. W październiku w lesie nie tylko grzyby po deszczu znajdziesz. Bez problemu można natrafić na śmieci piętrzące się tu podczas wakacji, ale nie oszukujmy się - niektóre zalegają tu latami. Nadmorskie lasy, złociste wydmy i morskie plaże, takie cyplowe skarby odwiedzają każdego roku tysiące przyjezdnych, a mieszkańcy znajdują spokój, miejsce idealne dla sportu i rekreacji, czy rodzinnych spacerów. Nic tak nie psuje wrażeń jak foliowe worki za każdym krzakiem, potłuczone butelki w każdym bunkrze, opakowania po przekąskach latające nad plażą... Nie ma się co oglądać na innych, upominać turystów, oburzać na władze, po prostu wystarczą dobre chęci i w zaledwie kilka minut można zmienić krajobraz.

Zaczęliśmy przed południem i od razu pojawili się chętni do sprzątania. Na stoisku wyświetlane były tematyczne filmy, a każdy uczestnik mógł poczęstować się wege burgerem i babeczkami. Podczas pracy czas szybko płynie i nawet się nie obejrzeliśmy, że w trakcie tych kilku godzin pozbieraliśmy tonę śmieci. Bez wątpienia łóżeczko dziecięce było nie lada łupem ;)

Akcja została przyjęta z entuzjazmem i uznaniem. Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia byli z nami a Zespołowi Zakładów Obsługi Miasta za wywiezienie wszystkich znalezisk. Do zobaczenia na nieco czystszym cyplu!

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się