PL EN DE
herb.png
Hel-poczatek_polski.png
25-lecie Straży Granicznej
Poniedziałek, 23-05-2016 Opublikował/a: Julia Cygan Liczba wyświetleń: 2085
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
grafika

16 maja br. w Helu mieliśmy okazję współorganizować 25-lecie Straży Granicznej.  Choć pogodanie nie sprzyjała o godzinie 10:00 udaliśmy się pod pomnik żołnierzy IV Batalionu Korpusu Ochrony Pogranicza by tam złożyć kwiaty.

Liczna delegacja Placówki Straży Granicznej Władysławowo pod dowództwem ppłk Krzysztofa Maluchnika spotkała się z przedstawicielami władz, służb mundurowych oraz zaproszonymi gośćmi.

Z powodu nagłego załamanie się pogody - sztormowego wiatru z ulewnym deszczem - dalsza część uroczystości przeniosła się do szkolnej hali widowiskowej, gdzie z jednej strony ustawił się zwarty pododdział Placówki Straży Granicznej wraz z delegacją uczniów Liceów o profilu „Straż Graniczna”, a z drugiej strony licznie przybyli goście.
Odczytano rozkazy o odznaczeniach i o mianowaniu na wyższe stopnie służbowe.
Nie zabrakło przemówień i życzeń owocnej pracy, wygłoszonych przez przedstawicieli władz samorządowych i służb mundurowych.

Po zakończeniu uroczystości zebrani przejechali do Muzeum Obrony Wybrzeża, gdzie Komendant Placówki Straży Granicznej Władysławowo złożył kwiaty pod tablicą naszego patrona - komandora Zbigniewa Przybyszewskiego, a następnie przyjmował dalsze życzenia od gości.
Straż Graniczna przygotowała poczęstunek, którego najsmaczniejszą częścią był okazały tort ozdobiony logo Straży Granicznej. Było też ognisko i pieczenie kiełbasek.
Goście zainteresowani zwiedzeniem muzeum, z posłem Kazimierzem Plocke na czele zostali oprowadzeni przez wicedyrektora MOW - Władysława Szarskiego.

Źródło: Muzeum Obrony Wybrzeża

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się