PL EN DE
herb.png
Hel-poczatek_polski.png
DKMS - Pomóż Januszowi i innym...
Wtorek, 07-02-2017 Opublikował/a: Julia Cygan Liczba wyświetleń: 1980
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się

5 lutego w Miejskiej Hali Sportowo-Widowiskowej w Helu odbyła się akcja charytatywna DKMS, Pomagaliśmy Januszowi Moczydłowskiemu z Helu, ale też i innym walczącym z nowotworem krwi.

Najważniejszym w tym dniu przedsięwzięciem była możliwość "wymazania się". Każdy dorosły który zdecydował się pomóc chorym na białaczkę wypełnił krótką ankietę i przy instrukcji wolontariusza, za pomocą 2 patyczków pobrał swój materiał genetyczny z wewnętrzej strony policzka i oddał do przebadania.

W tym dniu, aż 121 osób zdecydowało się pomóc w przyszłosci swojemu bliźniakowi genetycznemu.

W ZSO Hel, gdzie wolontariusze zapraszali do przyłaczenia sie jako dawca do Fundacji DKMS, można było też bezpładnie zmierzyć sobie ciśnienie i zbadać poziom cukru.

Dla pomagających przewidziane były atrakcje:

od 11:00 można było wziąć udział w animacjach dla dzieci, 2 metrowy kot w butach zapraszał do wspólnej zabawy,

o 14:00 Cezary Zybała-Strzelecki, Krzysztof Redo, Piotr Drabarek i Przyjaciele zagrali wspólnie koncert muzyczny,

o 15:30 Tancerze Studia Tańca Dance Flow zaprezentowali się nam w pokazie tanecznym. Piękne pary, grupy taneczne i najmłodsi rozpłyneli się po parkiecie. Aby tego było mało, na zakończenie pokazu wszyscy widzowie zostali zaproszeni do wspólnego tańca.

W międzyczasie można było się skusić na kawałek ciasta, kawę i herbatę, na które serdecznie zapraszali wolontariusze i Zrzeszenie Kaszubsko Pomorskie o.Hel.

Nie mogło zabraknąć również kąpieli w lodowatej wodzie Zatoki Puckiej, Helskie Morsy Cold Water również przyłaczyły się do akcji charytatywnej.

Dzięki Wam udało się też wesprzeć Fundację DKMS finansowo. Łącznie do puszek trafiło 3 tyś. złotych.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się